Posted on

Na pewnym etapie życia firmy konieczne okazuje się zatrudnienie dodatkowej osoby na stanowisko księgowego. Nie jest to jednak jedyna z możliwych opcji rozwiązania „problemu” prowadzenia księgowości. Alternatywną dla samodzielnej księgowej jest biuro rachunkowe lub rachunkowość z pomocą oprogramowań. Który system sprawdzi się najlepiej?

Celem tego artykuły jest wyszczególnienie 3 podstawowych zalet zatrudnienia księgowej w firmie. Nie mniej jednak niedługo pojawią się wpisy o zaletach pozostałych opcji. Zapraszamy do śledzenia naszego bloga! Chcemy zapewnić Wam jak najwięcej przydatnych informacji do podjęcia strategicznych decyzji w przedsiębiorstwie!

Praca księgowej pod Twoją kontrolą

Oczywiście z poszanowaniem pewnych granic! Nie mniej jednak, abstrahując od kwestii personalnych, zatrudniając w swojej firmie samodzielną księgową/księgowego, masz nad nim większą kontrolę niż wysyłając dokumenty do biura rachunkowego. Zawsze możesz zwrócić się do pracowania z pytaniem i zlecić mu rozwiązanie konkretnego problemu bez konieczności opłaty za taką „usługę” (jak w przypadku biura). Na bieżąco kontrolujesz jak pracuje księgowa/księgowy, jaką wyznaje etykę pracy, jakie stosuje metody, jak podchodzi do istotnych kwestii. Jako szef, masz również bezpośredni wpływ na osobę zatrudnioną.

samodzielna księgowa Warszawa - zalety

Samodzielna księgowa = szybki przepływ informacji

Niewątpliwą zaletą księgowego na etacie jest szybki przepływ informacji w przedsiębiorstwie. Gdy księgowy znajduje się na końcu korytarza wystarczy kilka chwil, aby wręczyć mu zagubione dokumenty, przekazać ważne informacje, uzgodnić strategie pracy. Szef oraz księgowa mogą pozwolić sobie na większą bezpośredniość. O istotności kontaktu „twarzą w twarz” może poświadczyć choćby największa bolączka pracowników HOME OFFICE w obecnej rzeczywistości, czyli, nomen omen, brak kontaktu z ludźmi.

samodzielna księgowa to lepszy przepływ informacji

Większa poufność danych

Samodzielny księgowy zatrudniony w firmie ma dostęp do dokumentów i danych wrażliwych. Dobrze skonstruowana umowa o pracę jest swego rodzaju gwarantem tajemnicy handlowej firmy. Teoretycznie biuro rachunkowe również jest zobligowane do przestrzegania poufności, jednak sam fakt, że udostępniamy dokumentu kilku osobom, a nie jednej (czyli naszemu księgowemu) zwiększa prawdopodobieństwo wycieku. Oczywiście, jak w każdym przypadku, może się tak też zdarzyć, że nasz księgowy zostanie „podkupiony” przez konkurencję i razem z cenną wiedzą na temat naszego przedsiębiorstwa przeniesie się w ręce innego pracodawcy.

samodzielna księgowa Warszawa - zalety

Mamy nadzieję, że wpis okazał się pomocny! Zgodnie z obietnicą, niedługo pojawią się kolejne wpisy z tej serii. Życzymy rozsądnych wyborów i rzetelnych kandydatów na stanowisko księgowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *